3S ärimudel:
Supply, Solutions ja as-a-Service

ALSO kontserni stabiilne ja lai kliendibaas on keskne edutegur, mis loob täiendavaid võimalusi äritegevuse arendamiseks.

Need põhinevad erinevatel ärimudelitel, mis erinevad üksteisest dünaamika, turu sisenemis- ja väljumistõkke, tegevuskulude (OPEX), kaasatud töökapitali ning lisaks töötajate kvalifikatsiooni osas. 2012. aastal alustas ALSO olemasolevate mudelite üksteisest eraldamist, et suurendada nende arendamise intensiivsust. Tehingupõhise ärimudeli (traditsiooniline müügitegevus) edendavaks teguriks on mastaabiefektid. Konsultatsioonipõhise äritegevuse edendavaks teguriks traditsiooniliste lahenduste sektoris on IT-projektide kvalifitseeritud parametriseerimine ja testimine. Kõik muud teenusepõhised äritegevused tuginevad protsessi kujundamise ärimudelile. Sellest tulenevalt on erinevatel ärimudelitel erinevad riskistruktuurid ja mitmekesistamine suurendab ettevõtte stabiilsust.

Hea saadavus, usaldusväärne tarne, konkurentsivõimelised hinnad.

ALSO on võimeline tarnima oma klientidele või nende klientidele sama päeva jooksul. Väiksemad edasimüüjad saavad tellida tooteid meie laiast tootevalikust soodsate hindadega ja soovitud koguses. ALSO enam kui 1500 müügi- ja tooteturunduse töötajat pakuvad professionaalset tuge konfigureerimise ja projektijuhtimisega seotud küsimuste osas. Ostjatel on ööpäevaringne juurdepääs meie veebipoodides olevale teabele meie ulatuslike tootepakkumiste ja tellimisviiside kohta.

Kohandatud tootevalik, lühike projekti kavandamisetapp, põhjalik toodete tundmine

ALSO suhtleb oma ostjatega iga päev ning on kursis nende nõudmistega tarkvara, serverite, mäluseadmete, võrkude, turvalisuse ja muu osas. ALSO pakub lahenduste valikut, mis on kohandatud täpselt klientide nõuetele. Projektide puhul pakub ALSO tuge arhitektuuri ja projekteerimisega seotud küsimuste osas, muudab nõuded kiiresti konkreetseteks konfiguratsioonideks ning jälgib projektide seisu. Projektide juhtimise osas juhib ALSO tähelepanu hinna- ja tootemuutustele ning pakub tuge koos kontseptsiooni tõestamisega.